İlkokul 1. Sınıfların İnternet’ten Yapılan E-Kayıt Sonuçları

Ülkemizdeki teknolojik alt yapının gelişmesiyle beraber devletimizde birçok işlemi bilgisayar sistemleri ve interneti kullanarak yapmaya başladı. Bunun en bariz örneklerinden biriside artık okullara kayıtların internet üzerinden yapılıyor olmasıdır. Bu sistemin birçok avantajı vardır bizim için hiç kuşkusuz. Artık okullara kayıt yaparken sıra beklemek zorunda kalmayacak, eşitlik sağlanmış olacak ve kayıt sırasında velilerden istenen zorunlu yüksek bağışlarda kurtulmuş olacağız.

İnternet üzerinden yapılan yerleştirmelerin yani elektronik kayıtların sonucu bugün itibariyle belli oldu. Yerleştirmeler öğrencilerin oturdukları ikametgah adresi baz alınarak otomatik yapıldı ve bunun sonucunda 1.250.000 öğrencimiz eğitim sistemimize dahil olmuş oldu. Konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaptığı resmi açıklama aşağıda yer alıyor. Öğrencinizin kayıt sonucu öğrenmek için en alttaki yönergeyi takip ediniz.

Okul yöneticileri okullarına kayıt edilen öğrenci listelerini, okulda velilerimizin rahatça görebilecekleri bir yere asacaktır. Bu durumda velilerimizin ek herhangi bir işlem yapmasına gerek kalmadan, okullar açıldığında çocuğunu okula gönderecek, böylece çocuğu okulun birinci sınıfına kayıt edilmiş olacaktır.

Velilerden adres değişikliği olup çocuğunun kaydı farklı okula çıkanların durumları, okul yönetimleri tarafından değerlendirilip gerçek anlamda adres nakli yapılan velilerimiz mağdur edilmeden öğrenciler nakil yoluyla yeni adresindeki okullara kaydedilecektir.

29 Haziran 2009 tarihinden sonra oluşan değişiklikler ( yurt dışından gelme, nüfus cüzdanını yeni çıkarma, yeni okul açılması, okul kapatılması vs gibi nedenler), adres bilgileri doğrultusunda il/ilçe öğrenci yerleştirme komisyonu tarafından e-okul sistemine eklenecektir.

Herhangi bir nedenle kaydı yapılmayan çocukların durumları, velileri tarafından ilçe nüfus müdürlüğüne adres tanımlaması yapıldıktan sonra okul yönetimleri tarafından kayıt işlemleri gerçekleştirilecektir.

Şehit ve muharip gazi çocukları ile özel eğitime ihtiyacı olan bireylerin istemeleri halinde nakilleri istedikleri okullara yapılacaktır.

Özel ilköğretim okullarına kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerin nakilleri okul yönetimleri tarafından adres uygunluğu kontrolü yapılmadan gerçekleştirilecektir.

Nakiller, 2009-2010 eğitim-öğretim yılı birinci döneminin e-okul sisteminde açılmasından sonra gerçekleştirilecektir.

E-Kayıt Sonucunu Öğrenmek İçin
Yapmış olduğunuz kayıtın sonucunu öğrenmek için aşağıdaki adımları takip ediniz:

E-kayit

E-kayit

1) Bu sayfanın en altında vermiş olduğumuz linke (yazıya) tıklayınız.

2) Aşağıdaki  linke tıkladığınızda karşınıza yandaki resimde gözüktüğü gibi bir pencere gelecek.

3) Yandaki resimde numara ile gösterdiğimiz gibi 1 numara ile belirtilmiş olan alandaki  kodu 2 numara ile belirttiğimiz alana yazınız. 3 Numaralı alana da çocuğunuzun TC Kimlik numarasını  yazıp GİRİŞ butonuna tıkladığınızda kayıt sonucunuz karşınızda gelecektir. Çoğuğunuz ve sizin için hayırlısı olması dileğiyle…

E-Kayıt sonucunu öğrenmek için buraya tıklayınız.

Alıntıdır – uzmanportal.com

About these ads

7 responses to this post.

 1. Posted by seo on 04/07/2009 at 07:31

  teşekkürler bende bunu arıyodum

  Cevapla

 2. Posted by baran çevik on 10/07/2009 at 14:34

  tesekkurler teknolojı ve onu kullanmayı bılenler

  Cevapla

 3. Posted by murat on 15/07/2009 at 08:14

  bana öyle geliyorki devlet kendi içerisinde sessiz sedasız okulları içten içe özelleştiriyorki sonuçta ne değişecek çocuğun kaydı tutsa bile kim para almıyacak sisteme hay hay ama devletsen denetleme kurularını faliyete geçir para alımının olup olmadığını gözden geçir yooook meclisten geçmesi gerek

  Cevapla

 4. Posted by islam on 17/07/2009 at 20:45

  tesekkurler

  Cevapla

 5. Posted by büşra yaman on 07/08/2009 at 14:47

  güzel sistem süpermiş ya

  Cevapla

 6. Posted by Nicksiz on 17/06/2012 at 17:51

  Ben giremiyorum bende e okul hatası veriyor yardım edin :(

  Cevapla

 7. Link exchange is nothing else except it is just placing the other person’s blog link on your page at appropriate place and other person will also do similar for you.

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logo

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter picture

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook photo

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ photo

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s

Takip Et

Her yeni yazı için posta kutunuza gönderim alın.

%d blogcu bunu beğendi: